Вузол обліку газу

Будь-які роботи по газорозподіленню та газозабезпеченню вимагають не тільки серйозного підходу, але і вирішення ряду важливих питань, зокрема, правильного вибору обладнання (регуляторів, фільтрів, електромагнітних та запірних клапанів, лічильників, коректорів та інше), які сприятимуть правильній роботі газової установки та уможливлять приведення природного газу, що постачається, до необхідних параметрів об’єму, тиску, температури і т.д.
Не менш важливим питанням є ведення обліку всіх параметрів газу. Облік газу ведеться в усіх сферах (побутова, комунально-побутова, промислова) та на усіх об’єктах, які використовують спеціальні газові установки (приватні будинки, комунальні підприємства, промислові підприємства, газорозподільні станції, заводи та ін.). Функції обліку газу за усіма показниками виконує вузол обліку газу.
Вузол обліку газу – це комплексна установка, яка забезпечує оперативний та комерційний облік газу за такими показниками як об’ємна та масова витрата газу, тиск газу, його температура та склад. Крім того вузол обліку газу надає дані щодо вимірювання часу роботи вузла, витрати газу в стандартних та робочих умовах, температури газу, а також тиску газу.
Вузол обліку газу включає в себе:
• лічильники об’ємної на масової витрати газу;
• коректори об’єму газу;
• датчики абсолютного і надлишкового тиску;
• диференційний датчик тиску;
• термоперетворювач опору;
фільтр газу;
• запірну арматуру;
• може додатково монтуватися вузол редукування (регулятор тиску газу).
Особливу увагу при проектуванні та виробництві вузла обліку газу необхідно приділяти вибору лічильника. Для обліку газу використовуються роторні, ультразвукові, турбінні лічильники об’єму газу, а також комплекси вимірювальні роторні (КВР). Кінцевий вибір лічильника залежить від потреб та побажань замовника. Проте важливо знати, що лічильники газу мають різну пропускну спроможність, що й визначає тип вимірювального приладу. Таким чином, розрізняють:
• промислові лічильники (пропускна здатність від 16м3/год) встановлюються на великих підприємствах; частіше це турбінні, вихрові, роторні або ультразвукові прилади, наприклад, Delta G400;
• побутові лічильники (пропускна здатність 1,6м3 – 16м3/год) використовуються для обліку газу у приватних будинках та квартирах, наприклад, Delta Compact G10, Delta G16;
• комунальні лічильники представлені мембранними та роторними приладами та використовуються у комунально-побутовому секторі.
Спеціалісти компанії Вест М допоможуть правильно підібрати комплектуюче обладнання для вузла обліку газу, нададуть детальну консультацію, запропонують альтернативні (або кращі) варіанти комплектації, швидко опрацюють ваше замовлення та організують оперативну доставку газового обладнання до вас. Переглянути асортимент можна на сайті компанії у відповідних розділах. Телефон для зв’язку зі спеціалістом: +380445009097